AKUSTİK SÜNGER & SES YALITIM MALZEMELERİ

Uncategorised

evde mini sinema odasi

Evde Sinema Keyfini Yaşayın
Yeni ses teknolojisiyle ev eğlencesi üretmek artık çok kolay. Ev eğlencesinde son yılların modası ise ev sineması (Home Cinema) oldu. Kuracağınız ev sineması sistemi, mükemmel bir sinema salonunu size ve ailenize getirmekle kalmayıp aynı zamanda sinemaya giderken veya sinema salonu içinde yaşayabileceğiniz birçok problemi de ortadan kaldırıyor.

Ev Sineması Projelerinde Geliştirici & Tasarımcı Ruha Sahibiz.
En üst düzeyde ev sineması deneyimi elde etmeye yardımcı olduğumuz 100'den fazla müşteriye katılın.FARKIMIZ AKUSTİK FİRMA OLMAMIZDA

Tasarlamış olduğumuz sinema salonlarında, Ses ve görüntü hizmetinin dışında bizi farklı kılan akustik düzenlemesini yapmamız. Firmamız akustik danışmanlık hizmeti ve akustik ses ve gürültü yalıtımı alanında profesyonel hizmet vermektedir.

ÖZENLE HAZIRLIYORUZ

Ev sineması tasarımı ve kurulumu, elektroniklerin bir araya getirilmesinden daha fazlasını gerektirir. Ayrıca, eksiksiz bir deneyim ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için odadaki her öğeyi dikkatlice tasarlamayı gerektirir..

Evde Sinema Salonu ; Arkadaşlarınızla sıcak bir ortamda sinema keyfi başkadır. Eşinizle baş başa duygusal bir aşk filmi seyredebilir yada çocuklarınızla kıran kırana oyunlar oynayabilirsiniz. Gökçe Akustik Mimarlık olarak, Cep sineması - Çok amaçlı salon - Home ev sineması - Ticari sinema salonları - gibi mekanların ses ışık görüntü sistemlerinin yanı sıra profesyonel olarak avrupa ürünler kullanarak hem ses yalıtımı ses izolasyonu hemde akustik düzenleme akustik kaplama zeminden duvar ve tavanlara ve koltuklara kadar ürün hizmeti uygulama ve montajı sağlıyoruz.

 

REFERANSLARIMIZDAN
Cinepol Sinemaları - Alkent Göl Malikaneleleri - Pelican Hill Villaları - Erdemir Çelik  - DUBAİ - AFRİCA MOZAMBİK

Siz gerçek sinema salonu kalitesinde film izlerken, akustik ses yalıtımı sayesinde komşularınız rahatsız olmayacak.

Sizin için herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşündük ve haftalarca süren teknik çalışmalar sonucu herşeyi hazırladık.

Ev Sineması Sistemleri Hakkında

Ev sinema sistemleri ile parlak görüntüler ve gerçekçi surround eşliğinde aileniz ya da arkadaşlarınızla beraber ev konforunda eğlenebilir; DVD, DivX* ve MPEG* izleyebilir, Audio CD ve Mp3* dinleyebilir, resimlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Eğer ilk kez surround sistem alacaksanız, günümüzde çok fazla seçenek olduğu için şanslısınız. Daha çok TV ve DVD izlemeyi tercih ediyorsanız ve bir defada tüm sistemi almak istiyorsanız, hepsi bir arada olan sistemleri tercih edebilirsiniz. Eğer televizyon ve DVD izlediğiniz kadar müzik de dinliyorsanız, ileride geliştirmek için esneklik isterseniz ve halihazırda bir takım audio ve video parçalarınız varsa, kendi sisteminizi toplayabilirsiniz. Sisteminizi kurarken uygun giriş çıkışlarla birbiri ile uyumlu çalışan elemanları kolayca birbirine bağlayabilirsiniz.

 

Neden Evde Sinema ?

Arkadaşlarınızla sıcak bir ortamda sinema keyfi başkadır. Bazen eşinizle baş başa duygusal bir aşk filmi seyretmek istersiniz yada gideceğiniz sinemada sizin görmek istediğiniz türde bir film yok. Hatta müzik dinlemek için sevgilinizi yanınıza alır romantik anlar yaşarsınız veya çocuklarınızla kıran kırana oyunlar oynayabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yaparken yan komşunuzun küçük bebeği mışıl mışıl uyuyabilecek.

Peki bu konforu yaşamak için nelere dikkat etmeliyiz ?

— Piyasadan günlerce araştırarak ses sistemleri bulacaksınız, buldunuz diyelim bunların kablolaması ve montajını kime yaptıracaksınız?

— Ses sistemini buldunuz fakat alt komşunuz, üst komşunuz ve yan dairedeki komşularınıza vereceğiniz rahatsızlığın önüne nasıl geçeceksiniz? Onlar kapıya dayanana kadar mı? Yoksa sizi hissetmeyecekleri bir ses yalıtımı yaptırarak mı? Peki, bu yalıtımı kim yapacak? Ne tür malzemeler kullanacak? Siz ne kadar ilgilenebileceksiniz?

— Filmin en güzel yerinde havalandırma sorunu yaşarsanız, kime başvuracaksınız? Isıtma soğutma nasıl olacak hiç düşündünüz mü?

TÜM BU SIKINTILARI AŞMAK İÇİN:

Evde Sinema 0 (216) 398 61 59 'u arayarak teknik personelimizden can kurtaracak yardımlar alabilirsiniz. Mağazamıza gelerek teşhirimizdeki sinemamıza girerek tüm bu sorunların nasıl bir elden aşıldığını görebilirsiniz.

Gökçe Akustik olarak flok kaplama işleri yapmaktayız, Akustik ses yalıtım süngerlerine flok kaplama işleri yapıyoruz, flok renk kartelamızdan seçmiş olduğunuz flok rengini sünger ve diğer yüzeylere flok kaplama yöntemi ile flok tesisimizde yapmaktayız. Flok tozu ile flok kaplama detaylı bilgi ve siparişleriniz için bizimle iletişim kurunuz.

Flok Kaplama İstanbul , Flok Kaplama Türkiye
Flok Kaplama İşleri, Bilgilendirme amaçlıdır. 

 

flok kaplama renkli sunger2

FLOK KAPLANMIŞ AKUSTİK RENKLİ SÜNGERLERFlok Nedir?

Flok, 0,3mm den 6mm boya kadar olan  pamuk,suni ipek, naylon ve polyester gibi malzemelerden oluşan çeşitli çaplara ve renklere sahip olan liflerdir. Flok, suni kadife olarak da adlandırılır.

flok kaplama flok tozu


Flok Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Flok kaplama, flok tutkalı uygulanan bir yüzeye, flok tozlarının elektrostatik votaj yüklenerek dik olarak saplanması yöntemiyle yapılır.

flok kaplama firmasi

Resimde;

1- Flok tozları,

2- Yapışkan yüzey

3- Flok kaplanacak malzeme


Flok Kaplamanın Avantajları Nelerdir?


Flok baskının en önemli yanı, görsel olarak uygulandığı malzemeye çok değer katmasıdır. Uygulanan yüzeye, yumuşak ve kadife bir efekt verir. 

Maket sektöründe örneğin gerçekçi bir çim saha oluşturmak için mükemel bir yöntemdir.

Flok tozlarının Ses yalıtım özelliği de vardır. Floklamayla Ses emici duvarlar oluşturabilirsiniz.

Çekmece içlerinde içine konan malzemenin ses yapmaması sağlanabilir.

Cam fitillerinde uygulanan yüzeyi yumuşatarak camım çizmemesi ve sarsıntı yapmaması önlenebilir.

  


 Hangi Malzemeler Flok Kaplanabilir?


Flok baskı ya da flok kaplama, flok tutkalının uygulanabildiği her malzemeye yapılır. FLok tozları tutkal üzerine saplandığından, tutkalın altındaki malzemenin pek bir önemi yoktur. Önemli olan, tutkalın zemine iyi tutunacak özellikte olmasıdır.


Flok Kaplama ya da Flok Baskı Yapmak İçin Hangi Makinelere İhtiyacım var?

 

Flok kaplama işlemi dört ana bölümden oluşur. Bunlar; tutkal sürme, floklama, kurutma ve temizlemedir.

Eğer, parça kumaş, kağıt, daveyite, dolap kapağı gibi bir düz malzeme üzerine floklu desenler yapmak istiyorsanız, öncelikle tutkalı desenli çekmek için bir serigraf makinesine ihtiyaç vardır.

Flok kaplayacağınız malzeme üç boyutlu bir obje ise; tutkalı püskürtme yöntemiyle atmanız tavsiye edilir. Bunun için de gerekli olan bir kompresör ve yaş boya tabancasıdır. Bu işlem püskürtmeyle yapılacağından, bir yaş boya kabini tercih edilebilir.

Tekstil, matbaa, maket gibi sektörlerde flok kaplama yapacaksanız PW1010  manuel flok makinesi gerekmektedir. Parçalarınız 3 boyutlu ve derin yüzeylere sahipse; MPW200 Manuel Flok Makinasıgerekmektedir.

Malzeme floklandıktan sonra, tutkalın özelliğine göre eğer belli bir ısı görmesi gerekiyorsa; bir Fikse Fırını ihtiyacınız olacaktır. Tutkalınız oda sıcaklığında kuruyorsa, raflara dizip bekletmeniz gerekir.

Flok kaplanmış malzemenin flok tozlarından arındırılması için, kompresörle hava tutmak, elektrik süpürgesiyle temizlemek, ya da fırçalamak gibi yöntemler uygulanabilir. Kağıt, kumaş, mdf, söve gibi malzemelerin çabuk ve kusursuz flok temizliği için CL1400 Flok Temizleme Makinesi tercih edilebilir.

Eğer ürününüz için özel bir floklama sistemi istiyorsanız ya da düz parçalarda el değmeden seri bir üretim hedefiniz varsa; Otomatik Flok Makineleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.


Flok Kaplama yaparken, Flok Tutkalının özellikleri nasıl olmalıdır?

Flok tutkalları genellikle su bazlıdır. Aslında flok tutkalının su bazlı tercih edilmesinin sebebi, iletken özellik göstermesidir. Yüksek voltajla yüklenen flok tozları, topraklı yüzeye doğru hareket eder. Eğer flok tutkalınız iletken değilse, yüzeyi tam olarak topraklayamazsınız ve flok kaplama işleminiz kaliteli olmaz. Flok tutkalları, su bazlı olmak zorunda değildir. Diğer tipteki flok tutkalları da, çeşitli kimyasalllarla iletken hale getirilebilir.


Flok Tutkalının kıvamı nasıl olmalıdır?


Flok tutkalının kıvamı, uygulama şekline göre değişir. Eğer tutkal bir boya tabancasıyla püskürtülecekse, 1/8mm meme ile atılabilecek şekilde kıvamlandırlmalıdır. Burada esas olan, flok tutkalının uygulandığı alanda akmayacak kadar sert, flok tozlarının üzerine saplanabileceği kadar yumuşak olmasıdır.

Serigraf uygulamalarında flok tutkal kalınlığı, seçilen ipeğin kalınlığıyla doğru orantılı olarak değişmektedir.

 

Previous Next

Resmi Gazete'de yayımlanan ve bir yıl sonra yürürlüğe girecek yönetmeliğine göre, artık binalarda ses yalıtımının daha iyi sağlanabilmesi için önlemler alıncak.
Ruhsat alabilmek için akustik performans belgesi almak şart. Binalarda akustik performans değerleri haberler


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, şehir hayatının en büyük sorunlarından biri olan gürültü kirliliğine karşı, binalarda kullanılan yalıtım sistemlerinin teknik kuralları tespit edildi. 

Ses yalıtımı olmayan binaya ruhsat verilmeyecek! konutlarda ses yalıtımı ;  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gürültü kirliliğini en aza indirmek için binalarda her türlü tasarım, yapım, kullanım, bakım ve işletim bakımından uyulacak kurallar üzerine hazırladığı yönetmelikte gürültüye karşı önlem alınmayan binalara yapı ruhsatı verilmeyeceğini söyledi.

Bakanlıkça hazırlanan "Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 

Daha önce karayolu, demiryolu ve havaalanları gibi ulaşım alanlarıyla şantiye, atölye, imalathane gibi tesisler ve eğlence mekanları için çevresel gürültü sınır değerlerini belirleyen Bakanlık, yeni düzenlemeyle de şehir hayatının en büyük sorunlarından biri olan gürültü kirliliğine karşı binalarda kullanılan yalıtım sistemlerinin teknik kurallarını belirledi. 

konutlarda ses yalitimi haberleri

Yönetmelikte, her türlü yapı, bina, tesis ve işletmede insanların maruz kalacağı, binaların dışından veya içinden kaynaklanan gürültülerin, kişilerin huzur ve sükununa, beden ve ruh sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirecek iyi işitme ve algılama koşullarının sağlanması amacıyla tasarım, yapım, kullanım, bakım ve işletim bakımından uyulacak kurallar detaylı olarak sıralandı. 

KOMŞU GÜRÜLTÜSÜ DE YÖNETMELİKTE

Belediye ve mücavir alan sınırları içinde ve dışında kalan yerlerde inşa edilecek resmi ve özel her türlü yapıyı kapsamı içine alan yönetmelik, bina, tesis ve işletmelerde insanların maruz kaldığı ulaşım, sanayi, yapım ve insan kaynaklı gürültüler gibi dış çevre gürültüleriyle yapı içinde oluşan komşuluk gürültüleri, darbe sesleri, mekanik sistem ve servis ekipmanlarının gürültüleri ve cihazlardan yayılan mekanik titreşimlerin kontrol altına alınmasına yönelik önlemleri içeriyor. 

Binalarda gürültüye karşı alınması gereken önlemler, akustik konularında mimari ve mekanik tasarım öğeleriyle yapı elemanlarından beklenen performans değerleri yönetmelikte detaylı olarak tanımlandı. 

yan daire ses yalitimi haberleri

DUVARLARA "SES" ÖNLEMİ

Yönetmeliğe göre, artık binalarda konuşma gibi doğrudan bitişik odalara iletilen sesin bu mekanlarda yaşayanları olumsuz etkilememesi için ilave önlemler alınacak. Mekanları ayıran duvarlar ses geçişini en aza indirecek şekilde yapılacak.

Aynı şekilde, konut içinde yürüme gibi darbeyle yayılan sesin iletimini ve gürültü oluşturmasını engellemek için döşemeler belirli koşulları sağlayacak.

Tesisattan kaynaklanan gürültü ve titreşimlerin yanı sıra yapı elemanları vasıtasıyla iletilen seslerin miktarını azaltmak için de binada duvar, döşeme, pencere gibi unsurlar belirlenirken malzemelerin ses yalıtım özelliği dikkate alınacak. 

Konutların yanı sıra okul, hastane gibi halkın yoğun olarak bulunduğu binaları da kapsayan yönetmelik, bir yıl sonra yürürlüğe girecek.

Kaynak: İnşaat sektöründe yeni yönetmelik 

Ses yalıtımı olmayana ruhsat yok Tüm binalara insanların ruh sağlığının korunması ve huzurunun sağlanması amacıyla gürültü kriterleri getiriliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, gürültü kirliliğini en aza indirmek için binalarda her türlü tasarım, yapım, kullanım, bakım ve işletim bakımından uyulacak kurallar üzerine bir yönetmelik yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, binalarda mekan içi gürültü sınır değerleri ve ses yalıtım sınır değerleri belirlenecek. Artık gürültüye karşı önlem alınmayan binalara yapı ruhsatı verilmeyecek. Yeni yapılan veya proje tadilatı ile kullanım amacı değiştirilen bina veya binadaki bağımsız birimlerde yönetmelikte öngörülen esaslara göre imalat yapılmadığının tespiti halinde, bu eksiklikler giderilinceye kadar binaya yapı kullanma izin belgesi verilmeyecek. Akustik uzmanları binalarda uluslararası standartlara uygun akustik testler yapacak. Binaların gürültüye karşı korunması hakkındaki yönetmelik bir yıl sonra yürürlüğe girecek. 

 

Akustik Yumurta Sünger - Yanmaz Akustik Sünger Fiyatları

2020 Güncel yumurta sünger fiyatları

Yumurta Formlu Sünger : 30 mm 21,00 TL
Yumurta Formlu Sünger : 40 mm 32,00 TL
Yumurta Formlu Sünger : 50 mm 45,00 TL

Detaylı bilgi ve siparişleriniz için Gökçe akustik ile iletişim kurunuz.
Akustik Yumurta sünger mükemmel ses yutma özelliği sayesinde ortamdaki sesin, dengeli biçimde emilmesini sağlar. Yumurta sünger küf tutmaz nemden etkilenmez. Ortamdaki akustiği sağlayarak yankılanmayı engeller diye bilinir. Akustik yumurta sünger ayrıca mükemmel akustik ve ekolanmayı önler diye bilinir. Yanmaz sünger fiyatları kalınlık ve malzeme yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen yanmaz sünger 30-40 mm kalınlıklarda 60-70 dns yoğ. olan süngerlerdir.

Uygulama Alanları: Jeneratör kabin ve odalarında, hidrofor ve havalandırma sistemlerinde, Ofislerde, Yoğun çalışma ortamlarında, kayıt , tv stüdyoları ve radyo istasyonlarının duvar ve tavanlarında, tekne marin ses izolasyonunda, müzik odalarında, yankı ve ekolanmaların minimize edilmesinde,  vb.

Not: Ayrıca İstenildiğinde Kendinden Yapışkanlı Olarak Üretilmektedir.
Neden kendinden yapışkanlı almalısınız? İşçilik maliyeti yarı yarıya düşer, yapıştırıcı maliyetiniz ortadan kalkar, Solvent kokusuna maruz kalmazsınız, kova ve ruloya ihtiyacınız olmayacak.kendinden yapışkanlı akustik sünger
kendinden yapışkanlı akustik sünger

 

 

100 metrekare ve üzeri alımlarda süpriz indirim fırsatlarıyla..

Akustik Ses Yalıtım Süngerleri ; Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan yanmaz akustik süngerler, kurşun&pvc bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlemesinde ve sesin yalıtımında yüksek performans gösterirler. İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmamaktadır.

UYGULAMA 
akustik sunger yapistirma montaj
akustik sunger yapistirma montaj2

TANIMI
Yüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olan ve yanmazlık özelliğine sahip olan üründe yüksek ısı ve alevle teması sonucunda erime ve akıcı damlacık oluşumu ya da mineral yapısında değişiklik görülmez.Halojen ve ağır metal içermeyen ürün, nem aldığında küflenmez.

AKUSTİK YUMURTA SES YALITIM SÜNGERİ KULLANIM ALANLARI;
Ses Yalıtım Süngeri Ses Kayıt Stüdyoları  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Server Odaları  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Eğlence Merkezleri Ses Yalıtımı
Ses Yalıtım Süngeri Test Kayıt Odaları  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Ofis Toplantı Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri TV Odaları  Ses Yalıtımı
Ses Yalıtım Süngeri Odyo Kabinleri  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Motor Odaları  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Reji Odaları  Ses Yalıtımı
Ses Yalıtım Süngeri Müzik Odaları  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Klima Santralleri  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Fabrika Ses Yalıtımı
Ses Yalıtım Süngeri Makine Daireleri  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Jeneratör Odaları  Ses Yalıtımı Ses Yalıtım Süngeri Hidrofor Odaları Ses Yalıtımı


GENEL ÖZELLİKLER

• 60 kg/m3
• Yanmaz (BS 476 Part 6 Class 0, Part 7 Class 1)
• Zehirli gaz çıkartmaz
• Küf tutmaz
• Ses ve ısı yalıtımı genel amaç akustik düzenleme
• Farklı form ve kalınlıklar (piramit, yumurta, plaka, rulo)
• Laminasyon türevleri
• Bariyerli alternatifler

ONLİNE MAĞAZA

PROJELENDİRME

zemin-ses-yalitimi-teknik-sunger

akustik-danismanlik-ses-yalitimi-akustik-duzenleme

guvenli-alisveris-hizli-kargolama

FIRSAT ÜRÜNLERİ

Akustik Paneller

Ses Yalıtımı

Akustik Süngerler

Çalışma Şekli

Profesyonel Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı uygulamalarında uzun yıllar yıpranmadan, sertifikalı malzemeleri ile Profesyonel etkili uygulama hizmeti vermekteyiz.

 
Uzman Uygulama Ekibimiz

Yılların verdiği tecrübe ve yapılan yüzlerce uygulamalarımızla uzman uygulama ekibimiz hizmetinizdedir.

Farklı Akustik Tasarımlar

Ses izolasyon ve akustik yalıtım uygulamalarında mekanın tasarımına uygun malzemeler ile hizmet 

 
Yerinde Keşif ve Çözüm

Şikayet ve isteklerinize karşın mekan fotoğrafları yeterli, olmazsa, canlı keşif ve size özel çözümle üretiyoruz.

Hızlı Teslimat

Türkiye'nin tüm illerinden satın aldığınız ürünleri kargo veya ambar yoluyla en kısa sürede size ulaşmasını sağlıyoruz.

 
Canlı Destek

Sorun ve şikayetleriniz için telefon, canlı destek modülümüz yada mail yoluyla teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Avrupa Kalitesinde Yerli Üretim


AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - SES YALITIM SÜNGERİ - AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ - PİRAMİT SÜNGER - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU SES İZOLASYONU CİDDİ BİR İŞTİR BİZİMLE GÖRÜŞMEDEN KARARINIZI VERMEYİN UYGUN FİYAT VE KALİTELİ ÇÖZÜM GARANTİSİ RECTiCEL BASF TEKNOFOAM SÜNGER TÜRKİYE UYGULAMA VE SATIŞ FİRMASI TEKNO FOAM AKUSTİK ' te. ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - ANKARA AKUSTİK PANEL - İZMİR SES YALITIMI - İZMİR AKUSTİK SÜNGER - ANKARA SES YALITIM FİRMALARI / EVDE SİNEMA SALONU / YANMAZ AKUSTİK SÜNGER

Avrupa Kalitesinde Akustik Sünger Üretimi